درآمد مدیاتک به‌لطف فروش بالای Dimensity 9000 افزایش ۳۳ درصدی را تجربه کرد

واکنش مثبت تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند به تراشه‌های Dimensity 8000 و Dimensity 9000 مدیاتک به موفقیت شرکت کمک کرده است.

مدیاتک در سال ۲۰۲۱ رشد چشمگیری داشته است. تراشه‌ساز تایوانی با عرضه‌ی سری‌های Dimensity 8000 و Dimensity 9000 خود با استقبال تولیدکنندگانی مواجه شد که تمایل داشتند تراشه‌های Dimensity پیشرفته‌تر مدیاتک را در پرچم‌داران خود استفاده کنند. به‌گزارش جی‌اس‌ام‌آرنا، به‌لطف این اقدام، درآمد شرکت ۳۳ درصد افزایش یافت. اوپو، ریلمی، وان‌پلاس، ویوو، شیائومی و آنر اخیراً گوشی‌های هوشمندی مجهز به این تراشه‌ها عرضه کردند.

مدیاتک می‌گوید که درآمد شرکت در ماه می حدود ۱٫۷۵ میلیارد دلار بود که یک درصد نسبت به آوریل کاهش داشت؛ اما از سوی دیگر ۲۶ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ و بیش ۱٫۶۸ میلیارد دلار برای سه ماه متوالی افزایش پیدا کرد. بدین‌ترتیب، درآمد مدیاتک طی پنج ماه اول سال با ۳۳ درصد افزایش به حدود ۸٫۳۲ میلیارد دلار رسید.

پیش‌بینی نمی‌شود که مدیاتک ادامه‌ی این روند تا ماه ژوئن تجربه کند؛ چراکه شاید با تعدیل قیمت گوشی‌ها و زنجیره تأمین برای تورم جهانی، مقداری درآمد کاهش پیدا کند و انتظار می‌رود تولیدکننده‌ها سفارش‌های کمتری ثبت کنند.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه