نمایش جزئیات بیشتر از منوی رستوران ها با ویژگی جدید گوگل مپس

گوگل امروز یک ویژگی تازه به نرم افزار مسیریابی خود اضافه کرد که به نظر می رسد بیشتر به درد افرادی می خورد که دائماً به مسافرت می روند و همیشه می خواهند در رستوران های جدید غذا بخورند.

با این قابلیت که باعث شده نرم افزار گوگل لنز (Google Lens) با گوگل مپس همگام سازی شود، کاربران می توانند منوی رستوران ها را با اطلاعات و جزئیات بیشتری مشاهده کنند.

بر این اساس، گوگل لنز که همواره در شناسایی تصاویر و متون زبانزد بوده، از این پس جزئیات را نیز نمایش خواهد داد. چنان چه افراد یک تصویر از منوی رستورانی را آپلود کنند، این اپلیکیشن اطلاعات بیشتری را در اختیارشان قرار خواهد داد تا راحت تر تصمیم بگیرند کدام غذا را بخورند.

همان طور که در تصویر مشخص است، با این ویژگی آپشن Explore Dishes به نمایش درخواهد آمد. با انتخاب این گزینه، تصاویری از غذاهای محبوب پخش شده و یا حتی متن منوهایی که به زبانی دیگر نوشته شده اند، ترجمه می گردد.

گوگل گوگل مپس گوگل لنز Google Maps Google Lens

نکته جذاب در مورد این قابلیت آن است که نیازی نیست رستوران مدنظر شما کار خاصی انجام دهد زیرا اگر از تصویری که آپلود کرده اید اطلاعاتی در پایگاه داده ای گوگل وجود داشته باشد، خودبه خود جزئیات به نمایش درخواهند آمد.

در پایان اشاره کنیم که این قابلیت فعلاً در نسخه اندرویدی گوگل مپس وجود دارد ولی مانند سایر ویژگی های این برنامه، احتمالاً در آینده ای نزدیک به نسخه iOS آن هم می آید.


منبع: سافت گذر

برگشت به بالا
تجربه، اطمینان، تخصص
consequat. libero odio commodo quis, id, libero
0
X
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه