دو خبر از تغییرات جدید در اینستاگرام

اینستاگرام در هفته‌های گذشته تیتر یک بسیاری از خبرگزاری‌ها شده بود. این برنامه با امکانات و ویژگی‌های جدیدی که در اختیار کاربران قرار داد سعی کرد همچنان جایگاهش را به عنوان پرطرفدارترین شبکه اجتماعی تثبیت کند. امروز هم دو خبر در مورد این نرم‌افزار محبوب به دستمان رسیده که به تغییرات اخیر آن مربوط می‌شوند.

حالت تیره اینستاگرام در iOS

اینستاگرام شبکه اجتماعی Following iOS حالت تیره

در جدیدترین نسخه منتشر شده از این اپلیکیشن برای سیستم عامل iOS شاهد حضور حالت تیره هستیم در حالی که در اپ‌استور اپل و در توضیحات در این‌باره چیزی نوشته نشده است. البته گزینه خاموش یا روشن کردن حالت تیره در خودِ اینستاگرام وجود ندارد بلکه باید تنظیمات آیفون را به گونه‌ای تغییر دهید که پس‌زمینه این برنامه طبق همان مشکی یا سفید شود.

حذف تب Following از اینستاگرام

اینستاگرام شبکه اجتماعی Following iOS حالت تیره

در اینستاگرام یک تب به نام Following یا دنبال شوندگان وجود داشت که به کاربران اجازه می‌داد ببینند افرادی که فالو می‌کردند چه کارهایی انجام داده‌اند ولی به نظر می‌رسد این قابلیت به زودی حذف خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که چرا اینستاگرام تصمیم به حذف تب Following گرفته اما به نظر بسیاری از افراد وجود این قابلیت اصلاً توجیهی نداشت زیرا فعالیت‌های اجتماعی‌ کاربران به خودشان مربوط است و از آن جایی که امکان خاموش کردن این آپشن فراهم نبود، وجود این تب به نوعی حریم شخصی افراد را تهدید می‌کرد.

در پایان اشاره کنیم که این اتفاق در روزها و هفته‌های آتی رخ خواهد داد و یا به صورت بروزرسانی سرورها منتشر می‌شود یا آپدیت نرم‌افزار.

 

منبع: سافت گذر

0
X