حذف 1 میلیون داروی جعلی ویروس کرونا از آمازون

علی رغم اینکه ویروس کرونا در کشورهای زیادی گسترش یافته و آنها در تلاش برای مهارش هستند ولی شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی در حال مبارزه با انتشار اخبار جعلی و کاذب می باشند.

درست چند روز پیش، فیسبوک اقدامات را انجام داد تا داروهای مربوط به ویروس کرونا را از شبکه اجتماعی خود حذف کند. حالا آمازون هم رسماً اعلام کرده که تا کنون بیش از 1 میلیون داروی جعلی ویروس کرونا را حذف کرده است. این شرکت همچنین، به سودجویان هشدار داده که ماسک ها را با قیمت های بالاتر به فروش نرسانند. این کمپانی تأیید کرده که این فروشگاه اینترنتی جای مناسبی برای فروش کالا با قیمت غیرواقعی نیست.

البته آمازون مشخص نکرده که دقیقاً کدام کالاها غیرمنصفانه قیمت گذاری شده اند ولی خبر داده که لیست کالاها را بررسی خواهد کرد تا وسایلی که قیمت واقعی روی آنها درج نشده را حذف کند. دانشمندان هم چندین بار اعلام کرده اند که هنوز درمان قطعی برای ویروس کرونا کشف نشده و هر تبلیغی که در اینترنت مشاهده می کنید، کذب و جعلی است.

تا کنون بیش از 2000 نفر در سرتاسر جهان به خاطر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و 83000 نفر هم به آن مبتلا شده اند. اگرچه تعداد بیماران بهبود یافته از این بیماری رو به افزایش است ولی کشورها و شرکت ها همچنان در مورد آن احتیاط را در دستور کار قرار داده و اقدامات لازم برای محافظت از کارکنانشان را صورت داده اند. اخیراً هم ویروس کرونا باعث شده بسیاری از همایش های مربوط به فناوری لغو شود ولی هنوز مشخص نیست آیا مایکروسافت قصد تعویق رویداد بیلد 2020 خود را دارد یا خیر چرا که شب گذشته، دولت ایالات متحده اولین مورد فوتی به خاطر ویروس کرونا را رسماً اعلام کرد. 


منبع: mspoweruser.com 

برگشت به بالا
تجربه، اطمینان، تخصص
Curabitur non neque. leo. leo consequat. amet, libero pulvinar sem, elit.
0
X
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه